Wały napędowe do samochodów, maszyn i urządzeń

Wały napędowe to elementy,które pozwalają sprawnie i skutecznie przenosić moment obrotowy z silnika, na poszczególne podzespoły maszyny, w przypadku, kiedy jest ona zbyt odległa od samego silnika, lub też w sytuacji, kiedy musimy zapewnić sobie ruchomość elementu, na który przenosimy moment obrotowy silnika. Jest to dość wyraźnie widoczne choćby w przypadku samochodów, które w przedniej części posiadają silnik napędzający tylną oś samochodu. Tak więc wał napędowy to jeden z ważniejszych elementów wielu maszyn i urzadzeń, w tym pojazdów samochodowych, gdzie pełni niezmiernie istotną funkcję.


Zajmujemy się profesjonalnym wykonaniem wszelkiego rodzaju wałów napędowych stosowanych w maszynach, urządzeniach, oraz samochodach, zarówno tych osobowych jak i terenowych i dostawczych. Oferowane wały napędowe charakteryzują się przede wszystkim precyzyjnym wykonaniem, oraz doskonałym wyważeniem, co zapewnia stabilną pracę i niski poziom awaryjności.


W szerokiej ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo przede wszystkim:
a) wały napędowe do urządzeń
b) wały napędowe do maszyn
c) wały napędowe do samochodów osobowych
d) wały napędowe do samochodów dostawczych
e) wały napędowe do samochodów terenowych
Zdając sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa wał napędowy we wszelkiego rodzaju pojazdach samochodowych, oraz w maszynach stosujemy tutaj najnowsze technologie toczenia oraz frezowania, dzięki czemu wały napędowe są wykonane niezmiernie precyzyjnie, z dokładnością do setnych części milimetra. Stosowanie wałów ZPUH H.Migdacz-M.Migdacz,zagwarantuje Państwu pewność i bezpieczeństwo, co w wypadku samochodów osobowych odgrywa bardzo istotną rolę.


Naprawa wałów napędowych

Naprawa wału napędowego polega na wymianie zużytych przegubów krzyżakowych, wymianie uszkodzonych podpor wału, a w przypadku skrzywienia wału, wymianie całej rury.


Regeneracja wałów napędowych

Regeneracja wałów napędowych, niezależnie od tego czy są one częściami maszyn, czy też pojazdów samochodowych, zawsze przebiega w zbliżony sposób. Polega ona na określeniu rodzaju uszkodzeń, oraz ich usunięciu, na przykład poprzez napawanie pęknięć czy też wżerów, a następnie przetoczenie lub rozwiercenie tych powierzchni na zadany wymiar.


Przerabianie wałów napędowych

Przerabianie wałów napędowych Renault - scenic, Audi, Volvo, VW Touareg. Przerobka wału napędowego, renault - scenic ma na celu umożliwienie wymiany podpór wału (wał rozbieralny ) , co pozwala na eksploatację aż do kolejnego zużycia łożysk lub gumy podpór, a nie konieczność zakupu nowego wału. W niektórych modelach Audi istnieje możliwość zastąpienia przegubu kulowego przy podporze - przegubem krzyżakowym. Możliwa jest również przeróbka wałów Volvo i VW Tuareg.


W przypadku każdej naprawy, regeneracji, a tym bardziej przeróbki wału konieczne jest jego wyważenie dynamiczne.

Polecamy m.in.:

[ Powrót do strony głównej ]